Pumeks

Pumeks Naturalny JM Spa & Wellness

14:00Katarzyna AML

Dziś trochę o pumeksie, bardzo powszechnym, będącym alternatywą i rozwiązaniem bardziej zaawansowanego usuwania naskórka z stóp. Nie zawsze wystarczają gruboziarniste regularne peelingi, czasem potrzeba z niektórych części (głownie pięt) pozbyć się zgrubiałego naskórka wtedy przychodzi z pomocą pumeks.  

To wulkaniczna skała magmowa zbudowana z porowatego szkliwa wulkanicznego powstałego z silnie gazującej, pienistej lawy. Ma szklistą, drobnoziarnistą strukturę. Powstaje głównie z kwaśnych odmian lawy (riolitowej). Kiedy lawa wydostaje się na powierzchnię, na skutek obniżenia ciśnienia rozpuszczone w niej gazy wydzielają się w postaci pęcherzyków. Jednocześnie lawa gęstnieje i powstaje "piana". Pumeks ma najczęściej jasne kolory: jasnobrunatny, jasnoszary, białawy, niebieskawy. Skład chemiczny to kwarc, plagioklaz i biotyt. Systematyczne stosowanie pozwala na utrzymanie higieny kończyn. Należy jednak pamiętać, aby często zmieniać pumeks z tego względu, iż ulega on zabrudzeniu, co powoduje szybki rozwój bakterii. (wikipedia.pl)

Jak stosować?
Moczymy stopy 15-20 minut aby skóra zmiękła, do wody można dodać sól do kąpieli lub jakiś olejek. Po tym można spokojnie usuwać naskórek pumeksem przez lekkie pocieranie w miejscach które tego wymagają. W razie potrzeby zabieg powtarza się co 2-3 dni. Pumeks można używać też na sucho. 

Jak dbać o pumeks: Nie zostawić mokrego pumeksu aż wyschnie, pumeks jest używany przez jedną osobę, musi być czyszczony systematycznie - można go zamoczyć na kilka godzin w słonej wodzie.
Pumeks Naturalny JM Spa & Wellness  - Link do sklepu - Cena: 2,50 zł
Trochę informacji z strony:

Pumeks służy do usuwania zgrubień i narośniętej skóry na piętach. Rewelacyjny również
do usuwania zrogowaciałej skóry z okolic śródstopia. Można go używać na sucho lub na
mokro.
Pumeks do pielęgnacji stóp wykonany z naturalnych składników mineralnych, które nie powodują podrażnień skóry.

Idealnie nadaje się do usuwania zrogowaciałego naskórka. Nie wchodzi w reakcje ze środkami stosowanymi do pielęgnacji ciała.Systematyczne stosowanie umożliwia utrzymanie higieny kończyn. Zaleca się przynajmniej raz w miesiącu pozostawić pumeks na noc w kubku z osoloną wodą, co zabezpieczy przed rozwojem bakterii.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. ja nawet jeszcze nie odpakowałam swojego, dobrze wiedzieć jak wygląda, ma ciekawą strukturę

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie chciałam od razu napisać do każdej rzeczy bo i tak już je mam jakiś czas;-)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania;-)

Formularz kontaktowy